ASHTANGA - KURSY DLA RÓŻNYCH POZIOMÓW ZAAWANSOWANIA

ASHTANGA – KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kursy wprowadzające prowadzimy już od kilkunastu lat i są dla nas niezmiennie ogromnym źródłem radości, bo pozwalają nam dzielić się tym, co kochamy najbardziej. Kurs ma na celu zapoznanie się z podstawowymi technikami ashtanga vinyasa jogi zarówno w teorii, jak i w praktyce:
– wykonywanie poszczególnych pozycji,
– technika oddechowa (ujjayi),
– vinyasa (synchronizacja ruchu z oddechem),
– wprowadzenie do pracy z bandhami (energetycznymi zamknięciami),
– wprowadzenie do teorii i filozofii jogi (ze szczególnym uwzględnieniem jej znaczenia i zastosowania w naszym zachodnim świecie).
Podczas kursu każdy z uczestników ma możliwość dopasować praktykę do własnych możliwości. Materiały i ilustracje asan uczestnicy otrzymują w formie skryptu.

ASHTANGA – UTRWALANIE TECHNIKI

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie pamiętają sekwencji, a chcieliby sobie ją utrwalić, dla tych, co po przerwie chcą wrócić na matę, dla tych, co nie czują się gotowi na mysore i chcą być jeszcze poprowadzeni. Krótko mówiąc: dla tych, którzy chcieliby sobie ugruntować metodę ashtanga jogi. Na zajęciach utrwalamy podstawy, a podążając za oddechem pracujemy nad pozycjami oraz odnajdujemy logikę w kolejności następujących po sobie asan. Podczas zajęć zwracamy szczególną uwagę na wybrane aspekty praktyki oraz na technikę.

ASHTANGA – POGŁĘBIENIE PIERWSZEJ SERII

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby zajrzeć głębiej w asany z drugiej części pierwszej serii (od pozycji navasany). Kurs obejmuje:
– utrwalenie techniki ashtanga jogi (oddech, bandhy, drishti)
– wykonywanie poszczególnych pozycji, ze szczególnym uwzględnieniem asan następujących po navasanie
– bezpieczne otwieranie bioder – przygotowanie do padmasany
– wygięcia do tyłu (sekwencja urdhva danurasany)
– wprowadzenie do ćwiczeń oddechowych – pranayama.
Podczas kursu każdy z uczestników ma możliwość dopasować praktykę do własnych możliwości. Materiały i ilustracje asan uczestnicy otrzymują w formie skryptu.

ASHTANGA – DRUGA SERIA

Kurs przeznaczony jest dla osób zaznajomionych z całą pierwszą serią, które chciałyby rozszerzyć i uzupełnić swoją praktykę oraz dla tych, którzy już rozpoczęli praktykę drugiej serii.

Kurs obejmuje:
– omówienie działania i znaczenia poszczególnych asan z sekwencji drugiej serii
– wykonywanie poszczególnych pozycji drugiej serii, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości każdego z uczestników
– wygięcia do tyłu oraz stanie na rękach (sekwencja urdhva danurasany)
– ćwiczenia oddechowe (surya bhedana pranayama)
– recytacja mantr wedyjskich jako uzupełnienie codziennej praktyki („Shanti Mantry” wg Manju Joisa)
Materiały i ilustracje asan uczestnicy otrzymują w formie skryptu.