joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań

Wskazówki

WskazowkiWażne wskazówki dla uczestników zajeć:

  1. Studio Surya Yoga otwarte jest 20 minut przed rozpoczęciem zajęć. Proszę przyjdź najpóźniej 5-10 minut przed zajęciami, aby w spokoju się do nich przygotować.
  2. Do jogi najlepszy jest luźny sportowy strój, ćwiczy się boso.
  3. Dobrze jest mieć własną matę do jogi. Jeśli nie posiadasz maty, to w szkole jest kilka sztuk, z których można skorzystać. (Na miejscu można też zakupić bardzo dobrą gatunkowo matę do jogi w cenie 65 zł).
  4. Najlepiej ćwiczy się z pustym żołądkiem – nie jedz 2-3 godziny przed zajęciami. Podczas praktyki nie należy pić, płyny można uzupełniać przed zajęciami lub po nich. Zalecenie to nie dotyczy kobiet w ciąży.
  5. Dla kobiet – jeśli masz miesiączkę nie powinnaś ćwiczyć Ashtanga jogi, wybierz łagodniejszą praktykę, zrezygnuj z pozycji odwróconych i wykonywania skrętów. Jeśli zdecydujesz się na praktykę podczas miesiączki – zgłoś to osobie prowadzącej.
  6. W jodze liczysz się tylko Ty, więc spróbuj nie porównywać się z innymi. Podchodź do ćwiczenia poważnie, ale oceniaj się z humorem.
  7. Pamiętaj, że w jodze najważniejsze jest swobodne oddychanie i możliwość odczuwania czegoś przyjemnego. Jeśli nie możesz swobodnie oddychać, to znaczy, że nie powinieneś znajdować się w danej pozycji. Wybierz wariant pozycji odpowiedni dla Ciebie i spróbuj zaakceptować to, gdzie w danym momencie jesteś. Przy odrobinie cierpliwości i regularnej praktyki nie będziesz długo czekać na postępy.
  8. Wsłuchuj się we własne ciało, aby uniknąć kontuzji – odkryj swoje granice, ale nie przekraczaj ich. Jesteś odpowiedzialny sam za siebie.
  9. Zgłoś przed zajęciami każdy problem zdrowotny. Jeśli nie jesteś pewny, czy możesz wykonywać dane ćwiczenie, skonsultuj się z lekarzem.