joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań

Nasze miejsce

surya yogaMieszkając w Berlinie poznałam praktykę Ashtanga jogi i od razu wiedziałam, że jest to coś cennego, czym warto się podzielić. Decyzję o przeprowadzce z Berlina podjęłam z moim mężem Maciejem. Wybór padł na Poznań. Maciejem kierowały powody rodzinne i biznesowe, a mną ciekawość i chęć podjęcia wyzwania. Cieszyłam się, że będę mogła tutaj wprowadzać kolejne osoby w ashtangę, na zupełnie nowym i nieznanym mi gruncie. Surya Yoga powstała jako druga w kolejności szkoła ashtanga jogi w Polsce.

Początkowo, dzięki uprzejmości mojego brata, korzystałam z pomieszczenia w centrum językowym dla dzieci. Niespodziewanie szybko okazało się, że poznaniacy polubili ashtangę. Zaczęłam więc myśleć o przeprowadzce. Udało się nam znaleźć aktualne pomieszczenie, blisko centrum i dworca kolejowego, w starej kamienicy. Lokal wymagał całkowitego remontu. Część prac wykonaliśmy sami z Maciejem, przez co miejsce to jest nam bardzo bliskie.

surya yogaW szkole zwracamy szczególną uwagę na to, aby mieć bezpośredni dostęp do każdego z uczestników zajęć. Dlatego zajęcia odbywają się w małych grupach, do 11 osób. W ashtanga jodze jest to bardzo ważne, ponieważ uczeń dąży do samodzielności, do regularnej praktyki własnej. Należy mu w tym pomóc – w taki sposób, aby poczuł się bezpiecznie sam na sam ze sobą na macie. Stopniowo, bez pośpiechu, przygotowujemy uczniów do pełnej serii. Kładziemy nacisk na to, aby odkrywać granice swojego ciała, ale ich nie przekraczać. Z czasem granice same się rozszerzą w najmniej oczekiwanym momencie. Podczas zajęć obowiązują zasady: „jeśli boli, to robisz to źle”, „nie ma takiej pozycji, która byłaby warta utraty oddechu”, „nie ma takiej pozycji, która byłaby warta kontuzji”, „perfekcyjna pozycja, to ta, w której się właśnie znajdujesz”, „ego nie ma wstępu na matę”.

Sala jest czystą, jasną, choć niewielką przestrzenią, wyposażoną jedynie w maty oraz lekkie koce, których można użyć podczas relaksacji. Osoby naprawdę potrzebujące oraz kobiety w ciąży mogą korzystać z pomocy (kostki i paski), w pozostałych przypadkach staramy się tego unikać, ponieważ nie należy to do metody ashtanga jogi.

Po każdych zajęciach serwujemy Wam orzeźwiającą herbatę. Mamy nadzieję, że poczujecie się u nas jak w Domu.