joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań

Dlaczego warto

SONY DSCAshtanga joga w ciąży? Tylko wtedy, jeśli rozpoczęło się praktykę na długo przed poczęciem. Aby kontynuować tego rodzaju praktykę, powinna być ona dobrze ugruntowana (minimum dwa lata) i regularna. W przeciwnym razie można wybrać specjalne zajęcia jogi dla przyszłych mam i dzięki temu również skorzystać z dobrodziejstw jogi. Takie zajęcia odbywają się w naszej szkole.

Warto jest ćwiczyć jogę w ciąży, ponieważ przywraca ona kobiecie harmonię, daje zdrowie i dobre samopoczucie. Równowaga fizyczna i psychiczna zapewnia dziecku prawidłowy rozwój oraz pomaga w tworzeniu się bliskiej więzi. Dzięki temu dziecko ma poczucie bezpieczeństwa, a w przyszłej mamie wzrasta poczucie zaufania do własnego ciała i jego możliwości. Joga dodaje energii życiowej, uspokaja oraz rozwija akceptację dla zachodzących zmian. Praktyka jogi nie może zagwarantować łatwego porodu, pozwala jednak przeżyć ten ważny moment świadomie i pomaga kobiecie zaakceptować to, co się wydarza, bez utraty kontaktu ze swoim ciałem i emocjami. Wartość jogi można docenić także po porodzie – pozwala ona na szybki powrót do siebie i zapobiega depresji poporodowej. Więź, która rodzi się pomiędzy dzieckiem a matką już w ciąży, pomaga im obojgu lepiej przejść przez czas wczesnego połogu. Praktykująca jogę mama w naturalny sposób dba o poczucie szczęścia i bezpieczeństwa swojego Maleństwa już od pierwszych chwil po narodzinach, a nawet na długo przed nimi. W ten sposób daje mu najlepszy z możliwych start w dalsze życie.