joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań joga poznań

Ashtanga z Vanessą Gilgoff – warsztaty 27-28 stycznia 2018

Zapraszamy na warsztaty z niesamowicie barwną, szczerą i pełną energii nauczycielką – Vanessą Gilgoff, córką Nancy Gilgoff. Vanessa spróbuje przekazać nam wyjątkowe podejście do praktyki, które przejęła od swojej matki i od jej przyjaciół, pierwszych ludzi z Zachodu uczących się tej metody w Mysore w latach 70-tych. Będzie trochę na poważnie, a trochę nie. Na pewno usłyszycie mnóstwo ciekawych historii związanych z Ashtangowym początkiem. Do tego praktyka w stylu Mysore oraz przepiękna i bardzo praktyczna medytacja miłującej dobroci (Loving Kindness).

— Plan warsztatów —
Sobota
10:00 – 10:30 Wprowadzenie
10:30 – 12:00 Praktyka Mysore
12:00 – 13:30 Wykład, pytania i odpowiedzi
Niedziela
10:00 – 11:30 Praktyka Mysore
11:30 – 13:30 Wykład, pytania i odpowiedzi, Loving Kindness Meditation

Vanessa Gilgoff wychowała się na hawajskiej wyspie Maui, w otoczeniu prawdziwych miłośników Ashtanga jogi. Ashtanga towarzyszy jej od urodzenia, a praktykę rozpoczęła już w łonie matki! Teraz sama uczy w tradycyjnym stylu, w sposób, w jaki w 1973 roku Pattabhi Jois uczył jej matkę, Nancy Gilgoff. Vanessa miała to szczęście, że dorastała mając stały kontakt z Pattabhim Joisem. Zawsze uważała go za swojego dziadka. Wiele razy odwiedzała Mysore w Indiach i cieszyła się bliską relacją z rodziną Joisów.
Vanessa całkowicie poświęciła się praktyce 10 lat temu. Od 6 lat uczy i asystuje swojej matce podczas warsztatów na całym świecie, dzieląc się z innymi swoim doświadczeniem i radością. Od 4 lat, w sezonie zimowym, asystuje przy prowadzeniu regularnych zajęć Ashtanga jogi na Maui. Dwa lata temu zaczęła podróżować na własną rękę, ciągle jednak towarzyszy Nancy kiedy tylko może. Większość czasu w ciągu roku jest „w drodze”, ucząc w Europie i Ameryce.
Vanessa traktuje prowadzenie zajęć na poważnie, ale potrafi wnieść do nich także swoją osobowość oraz dużo śmiechu.

Koszt: 350 PLN przy wpłacie do końca grudnia, potem 400 PLN
Kontakt i zapisy: Magdalena Nowaczyk, +48 668 182 057, info@surya-yoga.pl
Miejsce: Dom Kultury Jogi, Nowowiejskiego 3/4, Poznan

28.11.2017
Aktualności